Naujas būdas įmonėms švęsti Kalėdas – asmeniškai dovanoti gerumą

Eternit Baltic 22/12/2017

Christmas
Social responsibility

Kumpiai, sūriai, vynas, šokoladai, kanceliarinės smulkmenos ir krūva atvirukų nugula įmonių administratorių stalus prieš didžiąsias metų šventes. Partneriams, kolegoms, užsakovams skirtoms smulkioms dovanoms verslininkai išleidžia ženklias sumas, tačiau patiriamas džiaugsmas ir malonumas trunka vos kelias akimirkas. „Kodėl šiemet nepadovanojus kažko prasmingo?“ – sau ir kolegoms iškėlė klausimą "Eternit Baltic" marketingo vadovė.

Kiekvieną rugsėjį „Eternit Baltic“ fibrocementinių banguotų lakštų gamyklos kolektyvas pradeda laužyti galvas, ką galėtų padovanoti savo kolegoms, klientams ir partneriams Kalėdų proga.

Milda Kulyova

Naujas dovanų virusas

Milda Kulyova

„Sūrį, vyną, šokolado mes jau dovanojome. Ką dar sugalvoti?“ – užvirusias diskusijas prisimena „Eternit Baltic“ marketingo vadovė Milda Kulyova, – „Kodėl šiemet nepasidalinus gerumu ne tik įmonės viduje, bet ir su žmonėmis, kuriems tos paramos labiausiai reikia.“

„Tikrai pastebiu, kad žmonės pradeda ieškoti, kuo galėtų prisidėti, ką galėtų padaryti, kad kitas žmogus jaustųsi daug laimingesnis,“ – teigia „Eternit Baltic“ technikos direktorius Arvydas Pretkelis.

Ši mintis kaip virusas pasklido po įmonę. Darbuotojai ėmėsi siūlyti paremti ligonius, sergančius vaikus.

Keliems bendradarbiams už akių užkliuvo labdaros fondo „Vienas už visus ir visi už vieną“ įkūrėjo Juliaus Davidonio vykdomi projektai.

Prieš metus jis savo ir daugybės geradarių jėgomis sėkmingai atstatė sudegusį namą keturių vaikų tėvui Lapelių kaime. Už šį poelgį J. Davidonis sulaukė televizijos projekto „Lietuvos garbė“ įvertinimo ir apdovanojimo už „Metų iniciatyvą“.

Filmavimo metu jį sutikusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė juokavo: „A, tai tu esi tas, kuris stato kitiems namus! Man irgi vieno reikėtų.“

Julius Davidonis

Liko basi ant sniego

Julius Davidonis

Dabar J. Davidonis padeda atstatyti sudegusį namą Vilniaus rajone, Maseliškių kaime, įsikūrusiame šalia Paberžės.

Po vienu stogu gyveno trys šeimos su penkiais nepilnamečiais vaikais ir vienu neįgaliuoju. Po gaisro jie liko tik su keliais daiktais, kuriuos spėjo išnešti.

„Baisu net prisiminti. Labai išsigandau dėl savo vaikų. Paėmiau dokumentus, piniginę, pusantrų metukų mažutę ant rankų ir su vaikais išbėgome ant sniego. Aš buvau su šlepetėmis, o mažieji basi, tik su kojinėmis,“ – šaltos vasario 12 dienos popietės užgriuvusius išgyvenimus drebančiu balsu ir su ašaromis akyse prisimena vieniša trijų mažamečių vaikų mama Liudmila Karablikova.

Po nelaimės L. Karablikova neturėjo, kur gyventi, kol seniūnas neparūpino socialinio būsto.

Namų netekęs dvylikamečio Slavomiro ir septynmetės Karinos tėtis Valerijus Michailinas sako: „Kai buvo gaisras, nemačiau nei kur vaikai, nei kur žmona. Kaip maišu trenktas stovėjau ir žiūrėjau kaip dega per 10 metų užgyventas turtas. Gerai, kad kaimynai atbėgę padėjo, o tai viskas būtų sudegę.“

Dabar keturių asmenų šeima glaudžiasi pas močiutę vieno kambario butelyje.

Tačiau be namų likusios šeimos nesiskundžia ir dėkoja likimui, kad gaisras įvyko dieną, o ne naktį.

„Ugniagesiai mums pasakė, jeigu ugnis būtų dėl netvarkingų elektros laidų užsiplieskusi virš vaikų kambario naktį, jie nebūtų išgyvenę,“ – teigia dviejų vaikų mama Nadiežda Michailina.

Lemtingą dieną trečioji sudegusio namo šeima: Jevgenija Golubeva su neįgaliu sūnumi, buvo išvažiavę pas giminaičius į Vilnių. „Virtuvėlė, du kambariai – viskas buvo neseniai suremontuota, apšiltinta. Aišku, labai gaila, na, ką padarysi,“ – braukdamas ašaras apgailestauja moteris.

Giedrius Zeniauskas

Akcija vardan „paberžinukų“

Giedrius Zeniauskas

„Mes esame stogo dangų gamintojai. Pamanėme, jog tikrai bus graži kalėdinė dovana tiems žmonėms, kuriuos ištiko nelaimė. Juk patarlė byloja: „Geras darbas nepraeis dykai“. Čia žmonės gyvens ir kaskart pakėlę galvas į dangų ir nužvelgę savo stogą prisimins mus,“ – sprendimo motyvus dėsto „Eternit Baltic“ direktorius Giedrius Zeniauskas.

Su fondo įkūrėju nuvykus apžiūrėti atstatomo namo, vaizdas buvo liūdnas. Sklypo pakampėse suverstos buvusio pastato nuodėgulių krūvos. Centre stūksojo iš blokelių sumūrytos naujos sienos, o viduje privežta smėlio ir viskas – jokių statybinių medžiagų ar plušančių meistrų.

J. Davidonis aprodęs, meiliai pramintą „paberžinukų“, namą prašė tik vieno – paaukoti stogo dangos.

Fondo „Vienas už visus ir visi už vieną“ įkūrėjas atvirai pasakojo, kad per pusmetį nuo įvykusios nelaimės pavyko sutvarkyti gaisro padarinius ir pradėti statybas. Bet pasibaigus gerų žmonių suaukotoms lėšoms ir nukentėjusių šeimų surinktiems 3000 eurų, statybos sustojo. Visą vasarą veiksmas nepajudėjo nei per žingsnį į priekį.

„Jis nesitikėjo nieko. Paklausus, ar turės stogo priedus, jis tik nedrąsiai numykė, kad dar neturi,“ – prisimena „Eternit Baltic“ marketingo vadovė M. Kulyova.

„Trūksta visko,“ – vėliau prisipažino J. Davidonis, – „Reikia medienos, kad galėtume pradėti statyti stogo konstrukciją. Neturime apšiltinimo medžiagos, nekalbant apie pačią stogo dangą, pakalimus, reikalingas plėveles“.

„Paberžinukams“ sutikusios pagelbėti įmonės kolektyvas greitai suprato, kad padovanojus stogą statybos vėl gali strigti. Tuomet 5 mažamečiai vaikai, kurie glaudžiasi su tėvais, kas socialiniame būste, kas vieno kambario butelyje su senyva močiute, dar ilgai negalės sugrįžti į savo namus.

„Šiemet norėjome pabūti kitokie nei įprastai, nes mūsų įmonė per metus išaugo beveik dvigubai. Augdami bręstame ir išsigryniname vertybes, kurios mums artimos, svarbios ir kurias mes puoselėjame. Viena iš jų – tarpusavio ryšys ir pagalba vienas kitam. Ryžomės, vardan „paberžinukų“, surengti kalėdinę akciją „Dovanojame gerumą 2017“,“ – teigia įmonės vadovas G. Zeniauskas.

Pyragų diena

Stogas už sukurtą ryšį

Pyragų diena

Įmonė nukentėjusioms šeimoms padovanojo visą stogo sprendimą su priedais, difuzine plėvele, pakalimais.

„Eternit Baltic“ pažadėjo mažiau negu ištesėjo,“ – šypsosi J. Davidonis.

Prie kalėdinės akcijos prisijungė visi įmonės darbuotojai. Jie pakeitė kasmet vykdomos „Pyragų dienos“ tradicijas. Paprastai šią dieną už kepinius surinktas lėšas aukodavo vaikų namų auklėtiniais besirūpinančiam labdaros fondui. Šiemet darbuotojai nusprendė paramą skirti „paberžinukams“.

„Turiu tokią idėją, kad galbūt kiekvienas iš mūsų tais pinigėliais galėtume prisidėti prie šių trijų šeimų gerovės, galbūt jų stalo pilnumo,“ – mintimis dalinasi pardavimų vadybininkė Gintarė Čekanauskienė, – „Manau, kad svarbesnės yra ne materialinės dovanos, o tiems žmonėms ir mums sukurta šventiška nuotaika, tarpusavio ryšys, supratimas, bendravimas ir atjauta“.

Gintarė Čekanauskienė

Pasididžiavimas vietoje kojinių ir puodelių

Gintarė Čekanauskienė

Įmonė savo darbuotojams, partneriams bei klientams pasitelkę į pagalbą kūrybinę komandą išleido siužetų seriją apie nuo gaisro nukentėjusias šeimas iš Maseliškių kaimo, jas gelbstintį J. Davidonį ir vykdomą akciją. Jie pasiekdavo visus darbuotojus elektroniniu paštu bei įmonės socialinių tinklų bendruomenę.

„Mačiau vaizdo medžiagą, kaip tos šeimos kalba – nejučia, pats prisijungi prie tos emocijos, įsijauti į jų situaciją ir išgyveni kartu su jais. Pamačius, išgirdus išgaruoja net menkiausios dvejonės dėl pasirinkto būdo dalintis gerumu,“ – teigia vadybininkė G. Čekanauskienė.

„Kai pirmą kartą išgirdau, kad mūsų įmonė planuoja pagelbėti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms tiesiog pradėjau didžiuotis įmone. Mes visi buvome sužavėti ir tai yra daug svarbiau negu gauti puodeliai, kojinės ar kitos smulkios dovanėlės,“ – teigia „Eternit Baltic“ kokybės skyriaus vadovas Edgaras Norgela.

Pasak įmonės technikos direktoriaus A. Pretkelio, prie kalėdinės akcijos prisidėjo kiekvienas darbuotojas, kuris darė, vežė, gamino, projektavo jų produktą. „Mūsų komanda pasijuto tarsi vienas didelis kumštis, siekiantis bendro tikslo – pagelbėti žmonėms, kuriems to labiausiai reikia,“ – geriau už bet kokį komandos vienijimo (iš angl. k. „team building“) programas veikiančia akcija džiaugiasi E. Norgela.

Edgaras Norgela

Partnerių palaikymas

Edgaras Norgela

Donatas Bosas, įmonės regiono pardavimų vadovas, įsitikinęs, kad kiekvienam žmogui smagiau teikti dovanas nei jas pačiam gauti.

„Tik pasirodžius pirmiems siužetams apie „paberžinukus“ ir pradėjus pasakoti apie akciją „Dovanojame gerumą 2017“ sulaukiau atsiliepimų iš klientų, prekybininkų, partnerių: „Kodėl jūs neinformavote mūsų? Mes norėtume kartu sudalyvauti,“ – sako D. Bosas.

Neilgai trukus gražūs bendraminčių žodžiai virto darbais. Po įmonės kalėdinės akcijos vėliava prisijungė tokie statybinių medžiagų gamintojai, kaip „Paroc“ bei „Šiltputa“. Jie dovanojo savo produkciją be namų likusioms Maseliškių kaimo šeimoms.

„Šis labdaringas socialinis projektas mums yra ne pirmas, bet išskirtinis. Viliuosi, kad tai bus puiki pradžia gražios tradicijos, kurią stengsimės puoselėti ateityje. Kitąmet tikimės pritraukti daugiau partnerių, norinčių ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems jos labiausiai reikia,“ – pažada „Eternit Baltic“ direktorius G. Zeniauskas.

Klientai ir partneriai neliko be pasveikinimo – kiekvienas iš jų sulauks asmeninės padėkos, kad būdami kartu su įmone prisidėjo prie šios gerumo dovanojimo akcijos. Juos elektroniniu paštu pasieks tiek kalėdinis atvirukas, tiek ir siužetas apie šią akciją.

Pašnekovai vienbalsiai tvirtina, kad dar niekuomet neteko taip stipriai visai komandai susitelkti dėl bendro tikslo, įsijausti į Šv. Kalėdų laukimą, pajusti dalinimosi džiaugsmą, lengvumą ir tyrumą. „Tai geriausias kalėdinis virusas, kuris galėjo apnikti visą įmonę ir bendraminčius,“– juokiasi marketingo vadovė M. Kulyova .