Ištrintos ribos tarp lauko ir vidaus

Structum 10/07/2018

Architect
House X
Slates

Ištrintos ribos tarp lauko ir vidaus

Projekto autorė: Agata Žukauskienė, studija "Agata IN"

Architect Agata Žukauskienė

Atvirumas

Architect Agata Žukauskienė

Projektas – erdvus namas vaizdingame užmiesčio sklype. Panoraminiai langai leidžia grožėtis aplinka beveik iš bet kurios namo vietos. Taip pat jie tarsi ištrina ribą tarp lauko ir vidaus. Namas skirtas ambicingam ir drąsiam žmogui – pirmasis aukštas yra atviro plano su atskirtais darbo ir svečių kambariais. Sienas trina ne tik milžiniški langai, bet ir atriumas. Antrasis aukštas padalytas į dvi zonas – vaikų ir tėvų. Vaikų zonoje yra du atskiri kambariai, bendras holas ir sanitarinis mazgas. Tėvų zonoje – holas, vienoje pusėje didelis miegamasis su jame įkomponuota drabužine, kitoje pusėje – erdvus vonios kambarys.

Architect Agata Žukauskienė

Atsikartojantys siluetai

Architect Agata Žukauskienė
Vonios kambaryje įrengtas lengvai montuojamas „Geberit Setaplano“ dušo paviršius garantuoja estetišką vaizdą ir eksploatavimo patogumą. Plati dušo sienelė su antracito spalva dažytais profiliais – nestandartinis „Baltijos brastos“ gaminys iš kolekcijos „Akrobatė“. Dušas skirtas greitai nusiprausti, o vonia atlieka namų SPA paskirtį. Prie laisvai stovinčios vonios priderintas „Grohe Allure“ į grindis tvirtinamas maišytuvas. Aptakios jo formos atkartoja vonios siluetą, o aštrios briaunos dera prie bendros konkrečių geometrinių formų interjero koncepcijos.
Architect Agata Žukauskienė

Kontrastai

Architect Agata Žukauskienė
Kadangi abiejuose namo aukštuose lubos yra gana aukštos, kėlimasis laiptais gali išvarginti. Čia padės kompaktiškas „Terry Lifestyle“ namų liftas iš įmonės „Šiaulių liftas“ asortimento. Buvo nuspręsta lifto neslėpti, bet atvirkščiai paversti jį dekoro elementu. Pilkšvoje bendroje spalvų gamoje kontrastuojanti raudona traukia akį (centrinė plokštė dažyta raudona „Claret“ spalva). Taip pat buvo pasielgta ir su protingojo namo valdymo jungikliais – panaudoti „JUNG LS Zero“ serijos gaminiai yra „Rouge Vermillon“ spalvos. Šios serijos išskirtinis bruožas – jungikliai ar elektros lizdai montuojami vienoje plokštumoje su siena, t. y. rėmelis yra įleistas į pačią sieną. Kadangi projektuojamame name planuojama įrengti išmaniojo namo technologiją, jame beveik nelieka jungiklių – patalpose jie iš dalies pakeičiami įvairiais jutikliais.
Architect Agata Žukauskienė

Jaukumas

Architect Agata Žukauskienė
Svetainėje, vidinio kiemelio pusėje, užuolaidomis dengti langų nėra poreikio, o kitoje pusėje užuolaidos paslėps nuo smalsių praeivių akių ir suteiks patalpai jaukumo. Čia dera „Mendolafabrics Evans“ pilkos spalvos audinys, kurio galima įsigyti užuolaidų salone „Audrineta“. Toks pat, tik baltos spalvos, priderintas miegamajame. Lovatiesė pasiūta iš „Mendolafabrics Maple“ smėlio spalvos audinio, kuri taip pat galima rasti salonuose „Audrineta“.
Architect Agata Žukauskienė

Komfortas

Architect Agata Žukauskienė

Komfortiškam klimatui užtikrinti pasirinkti kondicionieriai „Samsung Wind Free“, išsiskiriantys energiniu efektyvumu, tyliu veikimu bei gebėjimu vėsinti patalpas nepūsdami tiesioginio vėjo.

Eksterjero apdailai panaudotos lygaus paviršiaus deimantinės spalvos „Dacora“ plokštelės, dengiamos kvadratiniu raštu. Papildomai fasadams dekoruoti pritaikytos struktūrinio paviršiaus tamsiai raudonos spalvos „Dacora“ plokštelės, dengiamos „Novum raštu“. Visas šias medžiagas siūlo stogo dangų ir fasado apdailos medžiagų gamintoja „Eternit Baltic“.