Modernumas gamtos apsuptyje

Structum 09/01/2019

Architect
House X
Slates
Projekto autorė: Deimantė Uleckytė, studija "DUNAMAI"
Architect Deimantė Uleckytė
Architect Deimantė Uleckytė

Modernus gamtos apsuptas „NAMAS X“ projektas Alytaus priemiestyje – tobulas prieglobstis poilsio ir ramybės išsiilgusiam žmogui. Ergonomiškas kubistinių formų architektūros kūrinys yra draugiškas aplinkai dėl pasirinktos eksterjero ir interjero apdailos. Šiame projekte įgyvendinti taupūs nestandartiniai ir maksimaliai erdvę didinantys sprendimai.

Namo fasado sprendimus paveikė šalių kryptys bei ergonominiai faktoriai. Šiaurinėje namo dalyje visiškai atsisakėme langų. Tačiau svetainės zonoje, orientuotoje į pietus, atsiveria erdvė per du namo aukštus su panoraminiais langais į lapuočių mišką. Langai, esantys pietinėje namo pusėje, yra vienas svarbiausių energiškai efektyvaus namo reikalavimų.

Darbinėje zonoje, šalia fotostudijos, įrengtas liftas palengvina patekimą į antrą namo aukštą. Iš jo galima patogiai matyti visą svetainės zoną ir patekti į kitas namo patalpas. Atsižvelgiant į užsakovo poreikius, namo viduje, priešais panoraminius langus, numatyta vieta auginti medį, kuris augdamas primintų, koks svarbus mūsų sąlytis su gamta, ir sukurtų harmonijos bei ramybės oazę.

Architect Deimantė Uleckytė
Architect Deimantė Uleckytė

BALTIJOS BRASTA. Pagrindiniu vonios kambario akcentu pasirinkta 6 mm grūdinto stiklo ypatingos kokybės dušo kabina „Dora“, išsiskirianti ilgalaikiškumu, sandarumu ir praktiškumu. Kadangi stiklas padengtas technologija „Greiti lašai“, jo priežiūra yra visiškai nesudėtinga ir patogi naudoti kasdien.

AUDRINETA. Pagrindinės svetainės zonos nestandartinio dydžio langams dengti pasirinktos vienspalvės lengvo audinio dieninės bei nepraleidžiančios šviesos (angl. blackout) naktinės užuolaidos erdvei suteikia išskirtinio rafinuotumo, sukuria prabanga ir savitumu alsuojančių jaukių namų atmosferą.

GROHE. Išskirtinis dizainas ir nepriekaištinga kokybė lėmė serijos „Essence“ modernių chromuotų vandens maišytuvų pasirinkimą. Prie jų derinome netaisyklingo lanko formos dušo sistemą su termostatiniu maišytuvu „Grohe Euphoria“. Tai kokybiška ir taupi sistema, išsiskirianti stabilia konstrukcija bei patogiu naudojimu kasdien.

Architect Deimantė Uleckytė
Architect Deimantė Uleckytė

GEBERIT. Siekiant maksimalios estetikos bei vientisumo unitazui ir bidė tvirtinti pasirinkta unitazo „Duofix Basic“ ir bidė „Duofix“ potinkinės sistemos rėmai. Pasirinktas serijos „Bolero“ chromuotas vandens nuleidimo mygtukas. Maksimaliam saugumui išgauti naudoti „GROHE Sense“ ir „GROHE Sense Guard“ – produktai, apsaugantys nuo vandens pratekėjimo, vamzdžių trūkimo. Jie identifikuoja problemą, praneša apie ją ir blokuoja vandenį.

ETERNIT. Pirmo aukšto eksterjero apdailai naudotos didelio gabarito cementinės plokštės „Tectiva TE20“. Stogo danga dengta serijos „Dacora“ pluoštinio cemento plokštelėmis. Pasirinkimą lėmė išskirtinės šios dangos savybės: ekologiškumas, atsparumas vėjui, ugniai bei korozijai.

ŠIAULIŲ LIFTAI. Šiam projektui pasirinktas vertikalus keleivinis lifto tipo keltuvas „SL400“, kuriam pagaminti naudotos aukštos kokybės medžiagos. Jis sukurtas taip, kad atitiktų visus aukščiausius saugumo standartus ir reikalavimus. Liftas yra pritaikytas bet kokios kategorijos keleiviams, įskaitant neįgaliuosius su vežimėliais ar sutrikusio regėjimo asmenis.

Architect Deimantė Uleckytė
Architect Deimantė Uleckytė

JUNG. Nepamirštant tokių aspektų kaip komfortas, saugumas, ekonomiškumas, energinis efektyvumas ir reprezentatyvumas, pasirinktas išmaniojo būsto valdymas su patikima KNX sistema. Svetainės panoraminiams langams pasirinktas automatinis vidaus ir lauko žaliuzių valdymas. Muzikai klausyti skirtingose patalpose įdiegta sistema „Multi-Room“. Pasirinktas nepavaldus madai elektros jungiklių dizainas. Klasikinės „Jung“ serijos LS 990 atmaina LS ZERO, itin glaudžios konstrukcijos elektros instaliacijos komponentai tarsi įauga į sieną, suteikdami interjerui naują architektūrinę kokybę. KNX technologija suteikia galimybę sujungti apšvietimo, šildymo, oro kondicionavimo, daugialypės terpės, saugos ir kt. įrangą į centralizuotą valdymo sistemą ir patogiai ją valdyti integruotuose interjere lietimui jautriuose ekranuose arba per išmaniąją programėlę.

NIT. Siekdami išgauti aukštesnę gyvenimo kokybę, kiek tik tai gali paveikti patalpų oro kokybė, pasirinkome šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemas, kurios užtikrina sveiką, komfortišką patalpų klimatą, veikdamos energiškai efektyviai, taupiai, tyliai ir saugodamos aplinką.

SAMSUNG. Pasirinktas „Samsung AR7000_L“ visiškai naujas, novatoriškas oro kondicionieriaus modelis. „Trikampis dizainas“, „Digital Inverter“ ir „Smart Wi-Fi“ funkcijos užtikrina greitesnę, tolesnę ir platesnę oro cirkuliaciją namuose. Būtent šis modelis pasirinktas dėl skaitmeninio inverterio, kuris užtikrina pastebimai didesnį energijos efektyvumą patalpose.