Paprastumas, solidumas, laiko patikrinti sprendimai ir gyvenimas gamtoje

Structum 18/01/2019

Architect
House X
Slates
Projekto autorė: Monika Juknienė, interjero dizainerė
Architect Monika Jukniene
Architect Monika Jukniene
Modernaus minimalistinio stiliaus namas, skirtas šešių asmenų šeimai, kuri vertina paprastumą, solidumą, laiko patikrintus sprendimus ir gyvenimą gamtoje. Tai šviesūs, erdvūs, elegantiški, funkcionalūs, visomis išmaniųjų technologijų naujovėmis aprūpinti namai. Namo centras yra pirmajame aukšte esanti gyvenamojo kambario erdvė su vitrininiais langais, židiniu, fortepijonu ir stalo žaidimų vieta. Atskira virtuvės patalpa, atskira valgomojo kambario patalpa, tėvų miegamasis su židiniu ir drabužine bei tėvų vonios kambariu. Antrame aukšte – keturių vaikų miegamieji, vaikų žaidimų kambarys, darbo kambarys su židiniu, svečių kambarys, biblioteka, išėjimas į ant stogo esančią terasą, rūsyje – garažas. Šalia namo dešiniojo šono suprojektuotas baseinas vidiniame kieme išplatėja ir pasiekia terasą. Interjerą puošia A. Kriščiūno tapyba, M. Zavadskio skulptūra ir R. Stankevičiūtės fotografija, rankų darbo kilimai. Fasado ir interjero tęstinumą kuria natūralaus medžio sienų apdaila, harmoningai sujungianti namą su jį supančiu kraštovaizdžiu – lapuočių mišku. Namo architektūrines plano idėjas įkvėpė Tadao Ando „The Invisible House“.
Architect Monika Jukniene
Architect Monika Jukniene
„Jung KNX“ protingojo namo valdymo technologija sukuria maksimaliai individualius poreikius atitinkančią aplinką, taupo energijos sąnaudas ir jungia inžinerinių sistemų funkcionavimą: vėdinimą, šildymą, vidaus ir lauko apšvietimą, drėgmę, užuolaidų atitraukimą, žadintuvo veikimą, televizijos kanalų perjungimą ir kt. Išmaniojo stiklo reguliuojamo skaidrumo langai užtikrina privatumą. Išmanusis stiklas įrengtas dušo kabinoje – kol žmogus maudosi, stiklas gali tapti nepermatomas. „Siedle“ atskirai stovinti lauko telefonspynė su namo numeriu, vaizdo bei garso funkcija „SiedleSteel“ užtikrina saugumą, solidumą ir minimalistinį braižą. Judesius fiksuojantis jutiklis, vaizdo kamera, puikiai apšviestas kodo surinkimo laukelis ir skambučio mygtukas – visos funkcijos išdėstytos ergonomiškai optimaliame aukštyje. „Le Corbusier terre d’ombre brulee“ spalvos LS990 modelio jungikliai ir elektros lizdai vientisai išbaigia interjero spalvinius sprendimus, simbolizuoja modernumą ir laikui atsparų dizainą.
Architect Monika Jukniene
Architect Monika Jukniene

„Eternit Baltic“ plokštinio cemento fasado plokštelės „Dacora“ pagamintos iš natūralių medžiagų išsiskiria atsparumu atmosferos ir oro sąlygoms, praktiškumu, ilgalaikiškumu ir atitinka architektūrinius bei konstrukcinius reikalavimus. Šviesiai pilka (L) spalva padengia antro aukšto fasadą švelniu atspalviu, suteikiančiu neutralumo bei derančiu prie šiltų atspalvių medžio plokščių, kuriomis padengtas pirmas namo aukštas.

„Baltijos brastos“ patalpų neapkraunanti berėmė dušo sienelė „Ema“ iš itin saugaus grūdinto 6 mm storio stiklo yra lengvai prižiūrima ir nuvaloma, turi tvirtą ir stabilią konstrukciją, išsiskiria patogumu praustis, yra „optiškai gražaus“ aukščio ir vonios kambariui suteikia elegancijos. Išpildant suprojektuotos dušo vietos reikalavimus, pasirinktas nestandartinių matmenų 90 x 120 užsakymas.

Architect Monika Jukniene
Architect Monika Jukniene

„Grohe“ dizaino linijos „Essence New“ maišytuvai, skirti pastatomai voniai ir praustuvams, rankšluosčių kabyklos „Essentials Towel rail“ ir virtuvės plautuvės maišytuvas „Minta Single-lever sink mixer ½“ pasirinkti dėl nepriekaištingų estetiškų formų, aukštos kokybės ir ypatingos matinės spalvos „Super Steel“. Dušo galva „Euphoria Cube System“ pasirinkta dėl minimalistinės taisyklingos kvadrato formos, puikiai įsiliejančios į bendrą interjero sumanymą.

„Samsung“ kondicionieriai „Samsung Wind Free“ su oro filtravimo funkcija saugo nuo kaitrios saulės ir užtikrina maksimalų komfortą, itin tyliai veikia, yra gražių lengvų formų, paprastai ir lengvai valdomi bei prižiūrimi.

Architect Monika Jukniene
Architect Monika Jukniene

Įmonės „Šiaulių liftai“ išskirtinio dizaino gaminys – kompaktiškas liftas „Vivendi Home Lift“ – užtikrina funkcionalų judėjimą norint komfortiškai ir lengvai patekti iš vieno namo lygio į kitą, o dėl parinkto balto spalvinio sprendimo liftas tampa tarsi nematomas.

„Geberit“ dušo latako „ShowerDrain“ minimalistinės grotelės „Cleanline 20“ puikiai įsilieja į vonios kambario interjerą ir garantuoja stabilų bei greitą vandens nutekėjimą.

„Audrineta“ produktai – smėlio atspalvio užuolaidos „FR Edurne 13“ – natūraliai įsikomponuoja į poilsio zonos interjerą, jį papildo ir suteikia subtilumo. Vonios kambaryje švelnios smėlio spalvos rankšluosčiai, o miegamajame baltos spalvos patalynė sukuria švaros, gaivos ir komforto pojūtį.