Kodėl rekomenduojame vėdinamą fasadą?

Fasadas yra viena jautriausių namo dalių. Kokį fasadą derėtų parinkti savo namui, kad jis ilgai išliktų dailus: tinkuotą ar vėdinamą?

Pagrindinis tinkuoto fasado pranašumas tas, kad jį įrengti pigiau. Tinkuotas fasadas gali būti įvairių spalvų ir tekstūrų. Tačiau įrengiant fasadą, daugiau dėmesio derėtų skirti ne jo grožiui, o darbo kokybei, nes tinkas labai jautrus aplinkos sąlygoms, todėl reikia imtis papildomų priemonių, padėsiančių užtikrinti kokybę. Pavyzdžiui, namo negalima tinkuoti žiemą. Be to, tinkas yra gana lengva medžiaga.

Tinkui būdingas vienas trūkumas – jis pabrangsta, kai fasadas yra didesnis. Tinkas ne itin ilgai laikosi, todėl kas keletą metų Jums gali tekti vis kur nors paremontuoti ar perdažyti. Be to, tinkas neatsparus grafičiams, jis juos sugeria. Ir pagaliau tinkas neatsparus mechaniniams pažeidimams.

Vėdinamą fasadą rekomenduojama įrengti tada, kai fasadas didesnis, nes jį montuojant nebūtinos papildomos deformacinės siūlės. Antra, vėdinamasis fasadas pagerina pastato apsaugos nuo triukšmo savybes. Tai ekologiškesnis fasadas, nes montuojant naudojamos tik natūralios medžiagos. Vėdinamo fasado montavimo darbus būtina atlikti kokybiškai, tačiau pasirinkus šį variantą, vėliau kur kas lengviau ištaisyti pastebėtas klaidas, o pasirinkus tinką, vėliau ką nors pataisyti nebegalima. Kadangi vėdinamas fasadas nėra jautrus aplinkos sąlygoms, jį galima įrengti netgi žiemą. Siūloma daug įvairių vėdinamojo fasado medžiagų – tai plokštės, dailylentės ir plokštelės. Jos gaminamos daugybės spalvų ir tekstūrų, taigi kiekvienas ras sau geriausią variantą. Pagaliau vėdinamas fasadas yra atsparus mechaniniams pažeidimams. Be to, „Eternit Baltic“ gaminamos vėdinamojo fasado medžiagos yra atsparios ugniai (A2 reakcijos į ugnį klasė).

Susiję straipsniai

Horizontalus ar vertikalus dengimas?

Pasirinkite, kaip norite tvirtinti dailylentes „Cedral“ – horizontaliai ar vertikaliai, ir papuoškite savo namą dailiu laikui nepavaldžiu fasadu.

Skaityti plačiau

Tikroji fasado kaina

Kokia yra tikroji fasado kaina, lyginant ne tik skirtingas fasado apdailos medžiagas, bet pilną fasado sprendimą?

Skaityti plačiau

Equitone privatiems namams

Norite kažko neįprasto ir išskirtinio? Išbandykite „Equitone“ privatiems namams.

Skaityti plačiau

Klasikinis ar modernus fasadas

Gali būti tiek daug skirtingų fasado apdailos stilių. Kokį stilių pasirinkti? Klasikinį ar modernų? Sužinokite, koks stilius labiausiai tiktų Jūsų namo fasadui!

Skaityti plačiau

Prekybos vietos

Raskite šalia Jūsų esančias prekybos vietas

Dokumentai

Raskite produktų brošiūras ir kitus dokumentus

Ieškoti dokumentų