Įprastos fasado problemos ir kaip jas išspręsti

Fasadas yra pirmoji namo dalis, kurią pastebi praeiviai. Tačiau jis atlieka ne tik estetinę funkciją, bet ir apsaugo namą nuo mechaninių pažeidimų ir leidžia jam „kvėpuoti“. Tačiau, kaip viskuo šiame pasaulyje, taip ir namo fasadu būtina rūpintis, kad jis būtų gražus ir tvirtas ilgus metus. Daugelį galimų fasado problemų galima išspręsti jau pirmuoju etapu, renkantis apdailos medžiagas.

Common facade problems and how to solve them 1
Common facade problems and how to solve them 1

Pirma ir gana įprasta problema – ant fasado augančios samanos. Jos linkusios atsirasti tada, kai namas stovi šešėlyje, uždaroje arba tankiai apsodintoje vietoje. Norėdami panaikinti samanas, pirmiausia galite nuvalyti fasadą skysčiu samanoms naikinti, o tada jį nuplauti aukšto slėgio vandens srove. Kad sumažintumėte samanų atsiradimo tikimybę, pasirinkite fasado apdailos medžiagas, kurios mažiau linkusios kaupti statinį elektros krūvį ir turi mažiau porų. Šios medžiagos nepritraukia dulkių ir samanos ant jų neauga.

Common facade problems and how to solve them 2
Common facade problems and how to solve them 2

Antroji fasado problema galėtų būti jo spalvos blukimas. Šią problemą galima išspręsti reguliariai jį perdažant. Tačiau jeigu namo savininkas nori išvengti būtinybės nuolat perdažyti fasadą, jam derėtų nuo pat pradžių pasirinkti kokybiškesnes medžiagas. Kuo ilgesnį spalvos garantijos terminą suteikia gamintojas, tuo didesnė tikimybė, kad fasadas ilgiau išlaikys spalvą ir po kelerių metų neišbluks. 

Common facade problems and how to solve them 3
Common facade problems and how to solve them 3

Dar viena būdinga fasado problema – mechaniniai pažeidimai, ypač namuose, kuriuose gyvena maži vaikai. Tai galbūt bus tik nedidelis smūgis žaidžiant kamuoliu, bet fasado įtrūkimas gali likti visam laikui. Todėl prieš perkant konkrečią fasado apdailos medžiagą, derėtų išsiaiškinti, ar ji yra atspari mechaniniams pažeidimams, o jeigu ne, ar ją būtų sunku suremontuoti, jeigu šių pažeidimų atsirastų.
Paskutinė problema yra degumas. Tai nedažnai pasitaikanti problema, tačiau prieš pasirenkant fasado apdailos medžiagas, į šią savybę būtina atsižvelgti, nes padengus fasadą itin degiomis medžiagomis, ugnis namą sunaikintų kur kas greičiau, negu tada, jeigu fasado apdaila būtų nedegi. Fasado funkcija – apsaugoti, todėl apsaugokite save ir savo šeimą, naudodami tik aukštos kokybės medžiagas. Juk negalite taupyti savo gyvybės sąskaita!

Prekybos vietos

Raskite šalia Jūsų esančias prekybos vietas

Dokumentai

Raskite produktų brošiūras ir kitus dokumentus

Ieškoti dokumentų