Pluoštinis cementas ar mediena

Daug žmonių daro klaidą, įvertindami tik vieną fasado apdailos medžiagų aspektą – jų kainą. Žinoma, kaina svarbi, tačiau būtina atsižvelgti ne tik į pradines investicijas, bet ir į visas sąnaudas, teksiančias visą fasado priežiūros laikotarpį. Toliau aptarsime ne tik pluoštinio cemento ir medienos kainas, bet ir abiejų šių medžiagų pranašumus bei trūkumus, atsižvelgiant į ateities perspektyvą.

Fiber cement vs wood 1
Fiber cement vs wood 1

Pakalbėkime apie pinigus. Taip, jeigu atsižvelgsime tik į pradines investicijas, pamatysime, kad pluoštinis cementas yra brangesnė medžiaga. Tačiau gamintojas suteikia 10 metų garantiją medžiagų spalvai ir 30 metų garantiją apsauginėms fasado ypatybėms. Jūs galėsite įsirengti fasadą ir jį tiesiog pamiršti, o medines dailylentes būtina perdažyti kas 3–5 metus, be to, po 10 metų gali tekti jas apskritai pakeisti, jeigu nebuvo naudotos tinkamos impregnavimo medžiagos. Taigi jau po 10 metų medinis fasadas tampa kur kas brangesnis. Jau ką ir kalbėti apie nepatogumus, kylančius kaskart montuojant, – dulkes, triukšmą, kvapą.

Fiber cement vs wood 2
Fiber cement vs wood 2

Jeigu lygintume kitas abiejų medžiagų ypatybes, derėtų pasakyti, kad jas abi gana lengva montuoti, – tai galėsite padaryti patys. Abi dangos yra dailios ir pagamintos iš natūralių medžiagų. Tačiau mediena neatspari mechaniniams pažeidimams, o pluoštinis cementas jiems atsparus. Be to, medinis fasadas kur kas lengviau užsidega negu pluoštinio cemento danga. Ir pagaliau mediena jautresnė aplinkos veiksnių poveikiui: dažai ir pats medis yra linkę skilinėti ir neatsparūs vandeniui.

Fasado produktų asortimentas

Prekybos vietos

Raskite šalia Jūsų esančias prekybos vietas

Dokumentai

Raskite produktų brošiūras ir kitus dokumentus

Ieškoti dokumentų