Įprastos stogo problemos ir kaip jas išspręsti

Stogas ne tik apsaugo namą, bet ir atlieka estetinę funkciją. Tačiau laikas ir aplinka negailestingi, jie gali sugadinti stogą. Todėl derėtų kasmet atlikti reikiamus priežiūros darbus – tada būsite tikri, kad Jūsų stogas bus nepavaldus laikui. Toliau nurodytos kai kurios įprastos stogo problemos, kurios gali kilti, jeigu nesiimsite jokių priemonių. Pateikiame keletą patarimų, kaip namo savininkas gali išvengti šių nemalonumų.

Common roof problems and how to solve them 1
Common roof problems and how to solve them 1

Ant stogo linkusios kauptis įvairios šiukšlės, pavyzdžiui, nukritę lapai, smulkios medžių šakelės ar įvairios atplaišos. Paprastai jos susirenka aplink kaminą, latakuose arba kituose stogo kampuose. Visos šios šiukšlės neleidžia nutekėti lietaus vandeniui. Perteklinė drėgmė gadina stogą, ir pamažu jis nustoja atlikti savo pagrindinę funkciją. Siekiant to išvengti, rekomenduojama kiekvienais metais nuo stogo nuvalyti šiukšles, kad jis galėtų „kvėpuoti“.
Kiekvienas savininkas nori, kad jo namą suptų graži aplinka, todėl pasisodina daugybę medžių. Tačiau šalia namo nepatariama sodinti jokių medžių, nes jų lapai ir šakos kris tiesiai ant stogo ir jį gadins. Jeigu namas pastatomas tokioje vietoje, kur jau auga anksčiau pasodinti medžiai, rekomenduojama kasmet nupjauti šalia stogo esančias šakas, kad sumažėtų tikimybė ant stogo kristi šiukšlėms. Be to, dideli medžiai meta šešėlius, o tai gali skatinti stogo puvimą.

Common roof problems and how to solve them 2
Common roof problems and how to solve them 2

Dar viena įprasta problema – tai įvairūs stogo įtrūkimai. Paprastai jie atsiranda stogo šlaito sujungimuose. Jų gali atsirasti dėl klaidų, padarytų montuojant dangą. Jeigu ant savo stogo pastebite įtrūkimų, juos turėtumėte izoliuoti specialia hidroizoliacine mastika. Tai padės užtikrinti, kad per šiuos plyšius ant stogo konstrukcijos nepatektų vanduo. 
Be to, jeigu stogo elementai nebuvo tinkamai sumontuoti, dėl temperatūros pokyčių jie gali atsilaisvinti, todėl ant stogo konstrukcijos pateks vanduo. Todėl rekomenduojama patikrinti, ar nėra atsilaisvinusių elementų, o juos radus sutvirtinti, naudojant papildomas tvirtinamąsias detales.

Common roof problems and how to solve them 3
Common roof problems and how to solve them 3

Remiantis auksine taisykle, stogas išliks tvirtas ilgiau, jeigu bus įrengta tinkama lietaus vandens nuvedimo sistema. Kai lietaus vanduo gali laisvai nutekėti, jis nesikaupia ant stogo ir jo neardo. Tačiau, kaip jau sakyta anksčiau, ne tik ant stogo, bet ir lietaus nuvedimo sistemoje linkusios kauptis įvairios šiukšlės. Todėl būtina palaikyti ne tik stogo, bet ir nuvedimo sistemos švarą. Tai padės užtikrinti, kad lietaus vanduo nepadarytų jokios žalos stogui.
Pagaliau labai įprasta problema – ant stogo augančios samanos ir kiti augalai. Ypač kaimo vietovėse daug natūralių dulkių, jos kaupiasi ant stogo ir sudaro puikią terpę samanoms augti. Jeigu ant stogo ima augti samanos, pirmiausia jas būtina nuvalyti specialiu skysčiu samanoms naikinti. Antra, stogą derėtų nuplauti aukšto slėgio vandens srove. Rekomenduojame bent retkarčiais nuvalyti samanas nuo stogo, nes kai įsišaknys, jas išnaikinti bus kur kas sunkiau.

Prekybos vietos

Raskite šalia Jūsų esančias prekybos vietas

Dokumentai

Raskite produktų brošiūras ir kitus dokumentus

Ieškoti dokumentų