Nuosava saulės elektrinė jau šiandien: dėliojame pliusus

Dažniausios priežastys, paskatinančios individualius vartotojus ir įmones investuoti į saulės elektrines, paprastai yra ekonomija ir ekologija. Ant stogų ar žemės plotų įdarbinta saulė ne tik sumažina gaunamas elektros sąskaitas ir sugrąžina įdėtą investiciją, bet ir leidžia labai konkrečiai bei asmeniškai prisidėti prie tvaresnės energijos plėtros. Tad kodėl keičiant ar dedant naują stogą, neapsvarsčius ir būdų jam „įdarbinti“? Juolab kad yra ne viena priežastis, motyvuojanti įsirengti nuosavą saulės elektrinę jau šiemet.

GALIMYBĖ PASINAUDOTI VALSTYBĖS PARAMA

Niekas nežino, kiek ilgai dar Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbs kvietimus, siūlančius gerokai susimažinti jūsų investiciją į nuosavą saulės elektrinę. Todėl ilgai delsdami ir nustumdami šį sprendimą į neapibrėžtą ateitį, rizikuojate tokios paramos nebegauti. Pavyzdžiui, 2021 metų kovo paskutinėmis dienomis paskelbtas kvietimas siūlo finansuoti saulės elektrines, įrengtas ant vieno buto pastato, gyvenamosios paskirties buto ar sodo namo, taip pat fizinio asmens valdomame žemės sklype, suteikiant finansavimo sumą – 322,91 Eur už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios. Iš viso finansuodami savo projektą galite atgauti iki 3 229,1 EUR jūsų išlaidų. Ir tai – net labai svarus argumentas, padedantis apsispręsti svarstant dilemą: dabar – ar po kažkiek metų? Panašius kvietimus APVA skelbia ir ūkininkų, smulkiojo verslo ar daugiabučių namų bendrijų rengiamiems saulės elektrinių projektams.

DAUGIAU ENERGETINĖS LAISVĖS

Nuosava saulės elektrinė – kaip būdas apsisaugoti nuo energijos kainų šuolių, kurie neišvengiami ateityje. Patys saulės energiją pasigaminantys vartotojai labiausiai vertina tai, kad:

  • tampa mažiau priklausomi nuo augančių energijos kainų;
  • investuoja į savo nuosavybės energetinius resursus ir juos valdo. Tai, kokio dydžio elektrinės jums reikia ir kokią investiciją jai turėtumėte skirti, padės apskaičiuoti saulės elektrines projektuojanti ir montuojanti kompanija. Taip pat gausite ir planuojamą šios investicijos atsiperkamumą. Kaip skaičiuoja „Energia Futura“ specialistai, vidutinis Lietuvoje montuojamų elektrinių atsiperkamumo laikas yra 5-7 metai – po šio laikotarpio elektrinės generuojama energija jau neša jums grynąjį pelną. Tad kuo greičiau savo namų ūkio ar verslo energijos suvartojimą pradėsite tenkinti nuosavos saulės elektrinės pagaminama energija, tuo daugiau lėšų sutaupysite bėgant metams.

EKOLOGIJA

Na ir, žinoma, saulės elektrinės – tai nauda tiek aplinkai, tiek didžiulis asmeninis pasitenkinimas, jaučiant, kaip tiesiogiai prisidedi prie aplinkos švarėjimo, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimo, priklausomybės nuo iškastinio kuro, prie švaresnio oro, vandens ir dirvožemio, visos valstybės posūkio žaliųjų technologijų link ir didesnės energetinės nepriklausomybės bei ekonomikos augimo.

KYLANTI NAMO VERTĖ

Kaip rodo didelės apimties tyrimai, namai, ant kurių stogų yra sumontuota saulės jėgainė, parduodami brangiau, o neretai jų pardavimo kaina dėl sumontuotos jėgainės iškyla daugiau, nei buvo investuota į tos jėgainės pastatymą. Be to, tokie namai paprastai būdavo parduodami ne tik brangiau, bet ir greičiau.

Esate labai susidomėję saulės elektrinėmis, bet nežinote, nuo ko pradėti?

Geriausia – kreiptis į patyrusius, patikimus ir su rimtais prekės ženklais dirbančius saulės elektrinių profesionalus, kurie pakonsultuos, atliks skaičiavimus, suteiks detalią informaciją apie investiciją, parengs paraiškas valstybės paramai gauti, pateiks būsimos jūsų saulės elektrinės vizualizacijas, o tuomet ją sumontuos ir užtikrins stabilų garantinį aptarnavimą. Arba dar paprasčiau: kreipkitės į mūsų patikimus partnerius „Energia Futura“ – kurie apie saulės elektrines žino viską!

Cedral fasado ir stogo sprendimai

Susipažinkite su mūsų Cedral dailylentėmis ir banguotais lakštais

EQUITONE unikalus fasado sprendimas

Visa informacija apie EQUITONE fasado plokštes.