Planuojate keisti stogo dangą, nes jos sudėtyje yra sveikatai kenksminga medžiaga – asbestas? Prieš imantis šių veiksmų rekomenduotina pasitarti su specialistais, kurie ne tik pasirūpins gerokai lengvesniu šios medžiagos pašalinimu, bet ir suteiks naudingų patarimų, kokią stogo dangą pasirinkti. Vienas iš šių pasirinkimų – pluoštinio cemento banguoti lakštai. Juose ne tik nėra žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų, bet ir ši stogo danga gali padėti sukurti išties nepriekaištingą namo paveikslo vaizdą.

Pastebima, kad vis daugiau žmonių renkasi keisti asbestinę stogo dangą į tvaresnį, kokybiškesnį bei, žinoma, sveikatai palankų variantą. Remiantis Aplinkos ministerijos (AM) duomenimis, Lietuvoje yra beveik 90 tūkstančiai pastatų su šiferio stogais, nors asbesto šalinimo programa vykdoma jau dešimtus metus. Pasak specialistų, ši veikla stringa dėl lėšų trūkumo. Visgi finansinių išteklių reikia ne tik šiferio stogams pakeisti, bet ir tinkamai sutvarkyti kenksmingas asbesto atliekas.

Remiantis teisės aktais, nuo 2005 m. sausio 1 d. Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse, naudoti asbestą ir kitus jo turinčius gaminius yra uždrausta. Dėl šios priežasties, mūsų gaminamų beabestinių lakštų sudėtyje šios medžiagos nėra nuo 2000 metų. Atsižvelgdami į tai, aktyviai skatiname asbestinių stogų keitimą į sveikatai palankų pasirinkimą – beasbestinius lakštus.

Kodėl reikia keisti stogo dangą?

Kodėl reikia keisti stogo dangą?

Kodėl reikia keisti stogo dangą?

Viena pagrindinių stogo dangos keitimo priežasčių – nusidėvėjimas. Specialistai pastebi, kad dauguma asbestinių stogų jau yra 30 ar net gerokai daugiau metų senumo. Ir nors ši medžiaga iš tiesų yra labai tvirta, laikui bėgant jos kokybė pradeda prastėti. Dažniausiai tai prasideda nuo plokščių, kurios apačioje pradeda drėkti. Kiek vėliau susiduriama ir su dar vienu sunkumu – vandens pratekėjimu pro stogo dangą. Šis veiksnys ne tik trukdo stogui atlikti pagrindines jo funkcijas, bet ir sukelia papildomus rūpesčius namų šeimininkams.

Antra, nemažiau svarbi priežastis, dėl kurios verta apsvarstyti asbestinio stogo keitimą – turto draudėjų rekomendacijos. Pastebima tendencija, kad stogo dangos, kurių sudėtyje yra asbesto medžiaga, yra mažiau draudžiamos nuo nelaimingų atsitikimų. Negana to, stogo renovacija dažnai tampa būtina, norint įgyvendinti tvarumo iniciatyvas. Pavyzdžiui, planuojant įdiegti saulės modulius ant stogo, šis siekis negalimas, jeigu stogo danga yra asbestinė.

Pagerinkite savo namų būklę 

Namo paveikslo vaizdas

Picture-2-renovation.jpg

Namo paveikslo vaizdas

Kitas svarbus aspektas – namo išvaizda. Nors neretai šis veiksnys yra užmirštamas ar nepakankamai akcentuojamas, visgi jis išties turi nemažą įtaką, kad bendras namo paveikslo vaizdas atrodytų estetiškai bei patraukliai.

Keičiant asbestinę stogo dangą, ypač svarbu užtikrinti tinkamą asbesto turinčių medžiagų pašalinimą. Šie stogo lakštai turi būti saugiai pašalinami, užtikrinant, kad namas bei jo aplinka nebūtų užteršti sveikatai kenksmingomis asbesto dalelėmis. Svarbu pastebėti, kad šiame procesą svarbų vaidmenį atlieka ir dokumentų tvarkymas. Dėl šių priežasčių dažnai rekomenduojama šią užduotį patikėti specializuotai montavimo įmonei, kuri greitai bei lengvai atliks visus šiuos žingsnius.

Viena iš tokių įmonių – UAB „Gedo statyba“. Savo tiekiamomis paslaugomis jie visapusiškai patenkina klientų lūkesčius, pasirūpindami asbestinio stogo dangos pašalinimu nuo pradžios iki pabaigos. Kaip šios įmonės savininkas Gediminas Gailius teigia: „Mes atliekame visas reikalingas procedūras – pašaliname seną bei sumontuojame naują stogo dangą kartu su visais reikalingais priedais. Be to, pasirūpiname ir asbesto inventorizacijos ataskaita bei pranešame savivaldybei apie vykdomus griovimo darbus. Vienintelis dalykas, kurį prašome užsakovo padaryti – užtikrinti, kad aplink pastatus būtų vietos.“

Norite sužinoti, kaip atrodo beabestiniai lakštai be asbesto medžiagos?

Užsisakykite nemokamus pavyzdžius dabar!

Sklandus renovacijos procesas

Picture-3-renovation.jpg

Sklandus renovacijos procesas

Kvalifikuoti UAB „Gedo statyba“ įmonės specialistai užtikrina sklandų bei greitą stogo renovacijos procesą. Kaip teigia šios įmonės vadovas Gediminas Gailius, „Dažniausiai mums užtenka vienos dienos demontavimui ir dar vienos dienos įrengimui. Po to atliekame apdailos darbus, todėl gyvenamasis namas be stogo būna tik dvi dienas.“ Ši įmonė ne tik pasirūpina sena stogo danga, bet ir gali pasiūlyti patikimus ir ilgaamžius stogo dangos pasirinkimus, kuriuos taip pat gali sumontuoti. Gediminas Gailius pastebi, kad šiuo metu dažniausiai stogo dangai renkamasi iš pluoštinio cemento pagaminti banguoti lakštai.

Išskirtinės banguotų lakštų savybės

Neretai daugelis beabestinius lakštus renkasi dėl jų itin palankaus kainos ir kokybės santykio. Tačiau tai tik vienas iš daugelio šios stogo dangos privalumų. Banguoti lakštai yra ne tik tvirti ir lengvai montuojami, bet ir atsparūs rūdims, pelėsiui ar kitiems darantiems žalą kenkėjams. Gediminas Gailius, UAB „Gedo statyba“ vadovas, pažymi ir kitą ypač svarbų beasbestinių lakštų privalumą – jie nėra degūs, o tai ypač svarbu gyvenamiesiems namams.

Domina mūsų projektai?

Daugiau apie juos sužinokite čia

 

Kodėl verta rinktis Eternit banguotus lakštus? 

Ilgaamžiškas

maintenance

Ilgaamžiškas

Beasbestiniuose lakštuose nesusidaro kondensatas, nes jie yra pagaminti iš pluoštinio cemento, kuris geba sugerti drėgmę ir ją palaipsniui atiduoti į aplinką. Negana to, ši stogo danga yra sandari, tvirta bei ilgaamžė – jai suteikiama 30 metų garantija.

Garantija

warranty

Garantija

Renkantis Eternit produkciją, jūs ne tik gaunate aukštos kokybės standartus atitinkančius gaminius, bet ir mūsų pasitikėjimą dėl nenumatytų atvejų. Dėl šių priežasčių mūsų įsipareigojimai neapsiriboja tik pasiūlyti stogo dangą arba ją sumontuoti – norime jums padėti džiaugtis ilgaamžiu bei kokybišku stogo dangos pasirinkimu.

Patikimas partneris

issues

Patikimas partneris

Eternit dažnai siejamas su tokiais žodžiais kaip kokybė, patikimumas bei aptarnavimas. Turėdami daugiau nei šimtmečio patirtį beabestinių lakštų gamyboje, galime didžiuotis ilgamete patirtimi bei sukauptomis žiniomis šioje srityje. Prisitaikant prie kintančių mūsų klientų poreikių, nuolat stengiamės išlaikyti savo poziciją kaip patikimas stogo dangos ekspertas bei partneris.

Susisiekite su mumis

Pateikdami šią formą sutinkate gauti e. rinkodaros pranešimus apie Eternit ir papildomus „Etex“ produktus. Jūsų asmens duomenys bus tvarkomi pagal mūsų Privatumo pranešimą. Atminkite, kad savo sutikimą bet kada galite atšaukti.

Ši svetainė yra apsaugota reCAPTCHA ir taikoma „Google“ privatumo politika ir paslaugų teikimo sąlygos.

Cedral fasado ir stogo sprendimai

Susipažinkite su mūsų Cedral dailylentėmis ir plokštelėmis

EQUITONE unikalus fasado sprendimas

Visa informacija apie EQUITONE fasado plokštes.